Přidejte se k nám a navštivte meet-up Umělá inteligence v dopravě: Budoucnost je teď. Tato akce je součástí Dnů AI 2023 v Brně!
Zjistěte, jak AI mění naše silnice spolu s firmou Yunex Traffic a Centrem dopravního výzkumu.
- Kdy: 11. října 2023, 15:00 – 18:00
- Kde: Yunex Traffic, Škrobárenská 5, Brno (budova A3, 4. patro)
Co Vás čeká?
- Přednášky o využití AI/ML v dopravě a autonomním řízení
- Prozkoumání HW laboratoře společnosti Yunex Traffic
- Možnost projet se autonomním vozem
Celou akci zakončíme občerstvením a příležitostí k networkingu. Kdo ví, možná tady vzniknou nové nápady.😊
Poznačte si datum: 11. října 2023, Yunex Traffic a registrujte se na: Registrace Dny AI.
Akce je zdarma.
Těšíme se na vás!
Detailnější program:
- Matěj Dusík, manažer DevOps Brno společnosti Yunex Traffic Vám představí, co Yunex Traffic dělá v oblasti AI a dopravy
- Přednáška: Jak Advanced Perception Zlepšuje silniční bezpečnost, Filip Magula, Principal Product Owner, Yunex Traffic
Advanced Perception je řešení instalované na křižovatkách a silnicích využívající obraz z jedné či více kamer pro vytvoření digitálního dvojčete silnice a provozu na ní. Na této přednášce se dozvíte, jak díky špičkové detekci a sledování objektů v obraze v reálném čase dokáže digitální dvojče zvýšit bezpečnost silničního provozu, zejména pro jeho nejzranitelnější účastníky, jako jsou například chodci a cyklisté. Dozvíte se také, jak může pomoci s optimalizací dopravy a poskytnout důležité informace pro automatizované řízení provozu díky spolupráci s dopravními řadiči. To vše díky využití různých metod umělé inteligence.
Řešení je postaveno na interním know-how i dostupných komerčních a open-source produktech a v každém aspektu staví na tom nejlepším, co dnešní technologie nabízí. Příkladem je využití nejnovější a nejvýkonnější platformy pro Edge computing od firmy NVidia, díky které dokáže Advanced Perception již nyní zpracovat až 6 kamer.“
- Přednáška : Zelená na dosah: AI a predikce změn světelných signálů v křižovatkách za pomoci SPaT prediction, Tomáš Gavenda, Head Product Owner, Yunex Traffic
Řídit křižovatku může být triviální (rozvrh a pevné signální plány), ale také velmi složité (dopravní logika ovlivňující délky signálů díky vstupům z čidel, kamer, tlačítek, ostatních křižovatek, jednotek MHD a složek IZS apod.). V případě složitého řízení se nedá jednoduše stanovit, jakou dobu bude trvat, než dojde ke změně signálů. Dozvíte se, jak SPaT prediction využívá AI k naučení se chování křižovatek a následným odhadům časů těchto změn pouze na základě vstupů, které křižovatka dostává, a vnitřních stavů křižovatky.
- Představení projektu SHOW a jeho významu pro autonomní technologie, Adam Skokan, Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Cílem projektu je podpořit rozvoj udržitelné městské dopravy napříč celou Evropou s využitím flotil sdílených, datově propojených a elektrických autonomních vozidel v rámci koordinovaného systému veřejné a poptávkové dopravy zahrnující přepravu cestujících i zboží.
- Co umělá inteligence přináší autonomnímu řízení, Radek Pazderka – Roboauto, s. r. o., partner projektu SHOW
První část přednášky bude cílená na obecný úvod do světa umělé inteligence, jaké má silné a slabé stránky. Seznámíme se se základními architekturami modelů umělé inteligence, které řeší rozdílné problémy v reálném světě. Zejména se jedná o klasifikaci, detekci a segmentaci objektů. Druhá část přednášky je založená na praktickém využití již představených modelů umělé inteligence, které pomáhají v řízení autonomních vozů. Jedná se konkrétně o modely určené zejména k detekci a trackování objektů, prevenci srážek s překážkami a segmentaci sjízdného prostoru. Tyto neuronové sítě pracují nad obrazovými daty autonomních vozidel. Dále jsou tyto vozidla obvykle vybavená lidary, které nám poskytují 3D reprezentaci okolního světa. Také v této oblasti má umělá inteligence svá silná využití a my si ukážeme, jaká to mohou například být.
- Prozkoumání HW laboratoře a možnost svézt se autonomním vozem.
Hardware LAB v brněnském R&D centru Yunex Traffic je jedno z klíčových míst nezbytných pro vývoj a testování embedded produktů Yunex Traffic včetně inovačních technologií. Jeho primárním účelem je poskytovat support embedded vývojářům, aby měli reálná zařízení, na kterých mohou vyvíjet a testovat svůj kód. Těmito zařízeními jsou primárně dopravní řadiče, kterých máme v LABu okolo stovky, ale i další zařízení pro chytré řízení dopravy jako jsou různé detektory, RSU jednotky, OBU jednotky, apod. Na těchto zařízeních pak také simulujeme specifické zákaznické scénáře, testujeme zpětné kompatibility a jak se náš software chová s různými konfiguracemi.
Pojďte se také projet autonomním vozidlem, které Vám přiveze Centrum dopravního výzkumu a bude přistaveno přímo u budovy.